Jak to proběhlo II.část

Pátek: Na kopci přítomni OK1PKO, Petr Sokolnice (OK9CPU), Frenky Strážek, Radek Brno, Urby Rokycany a DJ Brno (OK4DJ), OK2IDB, OK3ON

Pátek začal u mě tím, že jsem musel do práce i když jsem původně chtěl mít absolutní volno, abych se mohl soustředit na akci. Nicméně díky vedoucímu jsem se z práce mohl celkem brzy uvolnit a tak jsem rychle spěchal za kamarády na kopec. Ze čtvrtku na pátek tam totiž přespával OK1PKO a také měli dorazit další lidé.

Oficiálně jsme se měli sejít až v 18h, ale sami jsme naznali, že je to již pozdě. Stan již stál, co tedy dál? Postavili jsme maskovací síť, aby poskytovala dostatečný stín. Mělo to zabránit nepříjemným stavům z minulého ročníku, kdy se nebylo před sluncem pořádně kam schovat. Už od rána bylo na místě mobilní WC a šlapací umyvadlo, tedy vše jak mělo být, což jsem kvitoval.

Stále však chybělo to podstatné, tedy lavice a stoly pro sezení. Už třetím rokem nám tyto stoly propůjčuje místní Myslivecký spolek Blučina, za což děkujeme. Ale abychom tyto lavice a stoly dostali na kopec, byla nutná dodávka. Využil jsem tedy možnosti půjčit si tuto dodávku v zaměstnání, znamenalo to ji ještě tentýž den vrátit, takže komplikace navíc, ale zdarma. Vyrazili jsme tedy pro dodávku, odvezli následně lavice a stoly na místo.

Měl jsem v plánu postavit na místě velkou lednici, vše jsem na to měl, ale po krátké poradě jsme toto zavrhli již den předtím z hlediska náročnosti stavby a oživení. Uznal jsem nakonec, že to bylo z hlediska času a logistiky správné rozhodnutí, ale trvalo mě, než jsem se s tím smířil.

Po přivezení nábytku jsem vzal naše vozidlo a jel vyzvednout karavan do Sokolnice u Brna. Byla to pro nás premiéra (pro naši rodinu), ale chtěl jsem, aby děti alespoň jednou poznali, jaké to je v tom bydlet. Nestíhal jsem časově, naštěstí půjčovna měla pochopení pro mé aktivity na akci a tak se vše zvládlo. Odvezli jsme tedy karavan na kopec a nainstalovali.

Za nějakou dobu dorazil i Radek Brno a následně po něm i DJ Brno. Dali jsme hlavy dohromady, rozhodli, kde kdo bude stát, nainstalovali osvětlení, nainstalovali WiFi internet, který nám díky Radkovi Brno (www.ramnet.cz) poskytoval rychlost 40Mbs.. Nastavení paraboly a ideálního úhlu zabralo notný čas, ale zadařilo se.

Dorazil i OK2IDB (Martin Brno) a spolu s ním jsme nainstalovali zábranu na příjezdové cestě. Ta nakonec splnila účel, akce byla viditelná již od cesty. Také dorazil OK3ON a dovezl výčep, pivo a limo. To jsme vzhledem k teplotám vzali s povděkem.

Ještě jsem ověřil dodávky stravy, vše klapalo. Večer nám kamarád dovezl zabalené jídlo až na kopec, šmakovali jsme si na smaženém řízku s bramborovým salátem, dovezl nám i porce navíc i ty se snědli.

Po nekonečných debatách jsme šli spát, byla půlnoc. Byl jsem spokojen, že je vše připraveno jak má. …

Děkuji za přečtení této další části a zítra zde uveřejním zážitky z hlavního dne, tedy soboty.

Tak zítra, 73!

22.6. 2021 sepsal George Opatovice

Translate »