Jak to proběhlo III. část

Sobota: přítomna již většina finálních účastníků, seznam je zde

Jak popsat sobotu s odstupem času? Náročná, velmi náročná, alespoň z mého hlediska, pořád jsem koukal, zda vše běží jak má, kontroloval stav elektriky, techniky a zázemí. Ale pěkně postupně.

Z pátku na sobotu jsme již s rodinou přespali na kopci. Já v sobotu vstal (i přes velmi pozdní odchod do postele) už v 5h ráno, jelikož jsem chtěl být připraven a to tak, jak si to představuji. Rozhodl jsem se přesunout informační koutek s registrací ke karavanu, abych měl zázemí, ve finále se to ukázalo jako skvělá volba. Dále jsem proběhl celý prostor, uvázal na několika důležitých místech odpadkové pytle, roznesl tabule, které měli být na popis, ale jak jsem zjistil, zapomněl jsem na křídu. Bylo velmi zajímavé v době brzkého rána, kdy všichni spali toto provádět, potichu jako myška a s vědomím, že až se vzbudí, budou překvapeni.

Kolem 9h už většina vstávala, sice pomalu, rozlámaně, ale ano. Přivítal nás krásný východ slunce, který okamžitě nastavil teplotu vzduchu okolo 30˚C, což naši snahu něco dělat trochu ovlivnilo. Někteří se vrhli hned do vysílání a já se chystal na úvodní proslov. Sám jsem pořádně nevěděl, co říct. Protože mi hlavou běželi myšlenky, jak to celé dopadne. Co si lidé z akce odnesou a zda se opět vrátí. Nakonec v 10:00 dle programu jsem svolal po dlouhém nahánění přes PMR všechny účastníky (příště jistě vezmu megafon 😀 ) a začal svoji improvizovanou řeč, když to zpětně hodnotím, mějte velkou shovívavost, měl jsem stresy a bylo to na mě znát.

Po mém proslovu přišla na řadu řeč OK3ON a ten upřesnil jak bude probíhat platba za točené pití apod…

Následovala možnost předvést své vybavení ostatním, tuto možnost nakonec málokdo využil, pro vedro na place. Takže se na techniku koukalo průběžně.

Ve 12h přivezl kamarád opět oběd, vepřo-knedlo-zelo, opět to bylo výborné a tak se po tom slehla zem. Po obědě za námi dorazili další účastníci a počet narůstal.

Jako první byl na programu OK1MLP, kdy nám měl přednášet o programu Fauna a Flora a o svém vysílání. Forma nakonec byla uvolněnou debatou a promítáním přes projektor na plátno ve stanu. Bylo to pro všechny zajímavé. Abych této akci zachoval pohled účastníka, přenechal jsem svoji kameru pro záběry Tulákovi Luhačovice, jeho záběry vidíte v oficiálním videu na youtube.

Následovalo mé povídání o akci, kam směřovala a kam bude směřovat. Tuto část zatím zde veřejně rozebírat nechci, jelikož zůstává známá jen účastníkům. Jen mohu naznačit, že uděláme vše proto, aby akce začala být nezávislá na našich financích, plnila edukační funkci a motivovala ostatní tento koníček rozvíjet. V této věci úzce spolupracuji s OK2IDB.

Dle programu měl následovat workshop na stavění antén a testování, nakonec se to v takovém měřítku nedělalo, neboť nebyl zájem. Ovšem ukázali jsme si techniku na měření a techniku, co kdo máme. Byla pohodová atmosféra. Následoval volný program, což v našem případě znamená vysílání. Sám za sebe však říkám, že jsem za celou akci uskutečnil max jedno až dvě spojení, nebyl prostor ani čas. Což mě dnes mrzí, musím se naučit více rozdělovat práci a starosti :).

Podařila se nám díky OK1PKO však krásná věc a to SSTV vysílání na frekvenci 144.500, kde jsme z akce posílali obrázky jako QSL, pozvánku na akci a dvě aktuální foto přímo z místa. I na tuto aktivitu máme pozitivní ohlasy.

Kolem odpoledne a večer přijížděli a odjížděli účastníci dle svých potřeb. Velkou radost mi udělala návštěva Apache Znojmo a také Keviny Praha a Tomáše Praha, jak jsem nakonec zjistil, jsou to úžasní, srdeční pražáci 😀 a lidé, kterých si vážím.

Celá akce na mě budila dojmem, že jsou tu lidé, co si mají co říct. Že je navázáno opět hodně přátelství, předáno spousta rad a zkušeností.

A když jsem už měl všeho organizování dost, zašel jsem na dlouhou a živou diskusi právě s Kevinou a Tomem Praha a tato debata nám vydržela až do 2h ráno. Byl jsem unaven, ale přesto šťastný. Až po tomto rozhovoru ze mě opadl stres. Sám jsem cítil, že akce splnila cíl a tak jsem s klidným svědomím šel spát.

Děkuji za přečtení III.části a zítra se těšte na tu poslední závěrečnou, kde uvedu i výsledky této akce v éteru.

Tak se mějte hezky

Dne 23.6. 2021 sepsal George Opatovice

Translate »