O nás

Expedice Akát je otevřená veřejnosti. 

První ročník této akce byl v roce 2018. Na kótě Výhon Blučina v lokátoru JN89HB se tehdy sešel George Opatovice jako pořadatel, kterého přijeli podpořit Luďa Soběšice, Saruman Čelistná a také Ota Pozořice. Započal tak počátek setkávání na tomto krásném otevřeném vrchu v 355m.n.m. 

V roce 2019 se konal druhý ročník a měl obrovský úspěch. Přijelo 9 nových účastníků a atmosféra byla parádní. Velký díky také patří pravidelným sponzorům této akce, bez kterých by vše bylo složitější. Také děkujeme podpoře Obci Blučina.

V roce 2020 se uskutečnil 3. ročník této akce. Účast předčila očekávání a tak se na akci dostavilo cca 20 lidí. Přibylo novinek, kvalitnější zázemí, armádní stan a další. Neskutečnou atmosféru „narušila“ jen příroda. Ale i to k tomu patří. Bylo navázáno spoustu nových přátelství. Díky všem.

Smyslem akce je ukázat veřejnosti naši činnost. Také se setkat mezi radioamatéry vzájemně. Většinou se totiž pouze slyšíme. To se nám úspěšně daří. 
Podporujeme začínající a předáváme si rady. 

Najít cestu k na pohled divné partě lidí nebylo pro veřejnost snad už jednodušší. 

Radioamaterství je koníček, co spojuje generace. Vyžene člověka z nudy a umožní poznávat přírodu, kopce, prostředí a lidi tam, kam by za normálních okolností ani nevyrazil. 

Stejně tak platí, že není nutné mít top výsledky, důležité je zúčastnit se a být tak součástí komunity. 

Těšíme se vždy na kohokoliv z vás, co nás přijedou podpořit. Každý jste jedinečný. 

Tak zase někdy naslyš 73 George Opatovice