O nás

Expedice Akát je otevřená veřejnosti. 

První ročník této akce byl v roce 2018. Na kopci Výhon v obci Blučina v lokátoru JN89HB se tehdy sešel George Opatovice jako pořadatel, kterého přijeli podpořit Luďa Soběšice, Saruman Čelistná a také Ota Pozořice. Započal tak počátek setkávání na tomto krásném otevřeném vrchu v 355m.n.m. 

V roce 2019 se konal druhý ročník a měl obrovský úspěch. Přijelo 9 nových účastníků a atmosféra byla parádní. Velký díky také patří pravidelným sponzorům této akce, bez kterých by vše bylo složitější. Také děkujeme podpoře Obci Blučina.

V roce 2020 se uskutečnil 3. ročník této akce. Účast předčila očekávání a tak se na akci dostavilo cca 20 lidí. Přibylo novinek, kvalitnější zázemí, armádní stan a další. Neskutečnou atmosféru „narušila“ jen příroda. Ale i to k tomu patří. Bylo navázáno spoustu nových přátelství. Díky všem.

V roce 2021 se uskutečníl 4. ročník tohoto setkání a přijelo 29 registrovaných radioamatérů se svými případnými doprovody dospělých či dětí. Opět bylo horko, opět byla dobrá nálada. Více o akci například ZDE . Akce přinesla opět nové možnosti seznámení, přijeli pravidelní účastníci  i jedineční například Tom a Kevina Praha a navštívil nás tentokráte i Saruman Čelistná, tedy kamarád, který pomáhal tuto akci založit. Bylo to příjemné a klidné setkání. Děkujeme.

Smyslem akce je ukázat veřejnosti naši činnost. Také se setkat mezi radioamatéry vzájemně. Většinou se totiž pouze slyšíme. To se nám úspěšně daří. Podporujeme začínající a předáváme si rady. 

Najít cestu k na pohled divné partě lidí nebylo pro veřejnost snad už jednodušší. 

Radioamaterství je koníček, co spojuje generace. Vyžene člověka z nudy a umožní poznávat přírodu, kopce, prostředí a lidi tam, kam by za normálních okolností ani nevyrazil. 

Stejně tak platí, že není nutné mít top výsledky, důležité je zúčastnit se a být tak součástí komunity. 

Těšíme se vždy na kohokoliv z vás, co nás přijedou podpořit. Každý jste jedinečný. 

Tak zase někdy naslyš 73 George Opatovice