O nás

Milí přátelé,

je to již šest let, co se poprvé sešla malá skupinka lidí se stejným zájmem o vysílačky a všechno kolem nich, na kopci  Výhon u rozhledny v obci Blučina. Přivezli si s sebou něco málo na kempování a hlavně svoje vysílačky a antény.

Poseděli, zavysílali si, vyměnili si pár zkušeností i rad, ale hlavně , dobře se bavili. Setkání nazvali „Expedice Akát“ podle prvního písmene hláskovací abecedy, později shodou náhod zjistili, že i rozhledna, která se na kopci nachází, se jmenuje Akátová rozhledna. Tak proběhl první ročník expedice.

V dalších letech, na stejném kopci, se již sešlo více radioamatérů jak z řad CBčkářů, tak i koncesovaných radioamatérů. Atmosféra byla vynikající, ale omezení, především v malém počtu povolení k vjezdu na kopec, nás nakonec přiměla hledat jinou vhodnou lokalitu. A tak díky Georgovi Opatovice máme letos (2022) poprvé novou kótu „Nedánov“ v nadmořské výšce 368m n/m. Nejsme zase tak daleko od původního kopce Výhon, nadmořská výška je přijatelná a hlavně, nejsme zde omezeni vjezdem vozidel. Městys Boleradice nám vyšel vstříc a toto setkání nám nejen umožnil, ale i podpořil, za což jim děkujeme.

V předchozích letech jsme si vyzkoušeli, že organizace takové akce není úplně snadnou záležitostí. Ale poučili jsme se a tak s každým dalším ročníkem jsme, doufám, lepší a lepší. Máme k dispozici stan i zázemí, prostor pro grilování, vlastní zdroj elektřiny, společnou příležitostnou značku OL5AKAT (pro 5.ročník).

Přátelé, kamarádi. Věříme, že se Vám naše setkání bude líbit a napřesrok se na tomto stejném místě setkáme znovu v ještě hojnějším počtu.

To Vám za Expedici „Akát“ přejí všichni organizátoři akce

Translate »