Zápis zážitků očima pořadatele

Letošní ročník měl být výjimečný. Měl jsem obavu, že bude na dlouho posledním  a to z důvodu, kdy nám rodinné rozpočty vysávala příprava akce.  Totéž platí o provozu. Nejde nevidět, že to bez financí nejde. 

Letos jsme očekávali účast až 50 lidí. Náš odhad byl skoro přesný. Bylo 35 posádek či jednotlivců, odhaduji počet na 40-50 lidí točící se na place akce.

Pátek byl pro mě velmi hektický, vzal jsem si v práci volno a od rána se nezastavil. Nejedl nepil a jak se blížil čas kdy měli najíždět lidé ku pomoci, cítil jsem na sobě vyčerpanost. Naštěstí jsem měl dohled XYL, která nedopustila, abych na sebe zcela rezignoval. I proto přesuny materiálu a zázemí tam a zpět pro mě byly velmi náročné. Prostě jsem cítil, že veškeré nedostatky musím vyřešit. 😉 Ale naštěstí jsem měl kolem sebe organizační tým, který mě v tom nenechal. Proto bych tímto chtěl poděkovat OK2IDB, Frenky Strážek, OK9CPU, OK2GPS, OK1MLP. Všichni jste pomáhali a další se přidali. Byl jsem za to moc rád. Letos poprvé přijel první zástupce s nabídkou burzovních pokladů a to Frenkie Zaječí. Kvitoval jsem nabídku i ceny.  I toto je cesta. Nikoliv komerční, ale komunitní prodej. Pátek jsem vyčerpán usnul. Bohužel ne moc.

V sobotu ve 4h ráno jsem se vzbudil a už nemohl usnout. Spaní v karavanu pro

mě bylo náročné, pořád jsem měl pocit, že se to se mnou houpe – důvod byl prostý – neměl jsem vysunuté dvě další nohy a zajištění – zjištěno až na konci akce 😀 . Oblékl jsem se a vydal potichu ven na plac. Rodina spala. Pohlédl jsem na to ticho, na tu atmosféru, že přijelo zatím celkem dost lidí. Poklidil jsem pár drobností a vyběhl na rozhlednu. Na vrcholu rozhledny vydatně foukalo. Brrr, bylo chladno a rosa, to ukazovalo, že bude jasno a teplo. Lidé se postupně budili, já kvitoval kafe od OK2HM a společné posezení u jeho karavanu. OK1MLP a OK4DJ se následně vydali na FM pohár, GMA Sota, Flora a Fauna na okolní kopce. Ostatní se buď aktivně usadili u svých stanic, nebo vzájemně rokovala. Začali přijíždět ostatní a já skoro na konci dne ztrácel přehled kdo přijel. Snažil jsem se to uhlídat, ale nešlo to. Tvořili se skupinky diskutujících. A byla cítit pohodová atmosféra. Potkal jsem se se spoustou nových tváří jak HAMáků tak i CB / PMR volaček. Bohužel není v mé moci si pamatovat všechny, ale pár z vás mi utkvělo velmi v paměti. Bylo fajn pokecat s vámi všemi. Na akci přijeli i děti, jak moje tak i dalších a i oni se bavili. Opékalo se maso, klobásy, sýry, kukuřice. Každý ze svých zásob. Byla fajn atmosféra. Přijeli za mnou kamarádi mimo éter, podpořit moji činnost a bylo to fajn. Také bylo prima oslavit narozeniny Salamandra Velká Bystřice přímo na místě. Večer kolem 22h jsme rozsvítili i rozhlednu, aplaus se nekonal, ale objekt se náramně hodil najednou všem do objektivů jejich telefonů nebo fotoaparátů. Na akci bylo možné i pozorovat slunce či hvězdy díky přítomnosti Vojty Brno a jeho vybavení i za to velký díky.

V neděli jsme posnídali a začali uklízet. Někteří ještě vysílali, ale primárně bylo třeba zlikvidovat zázemí a odvést vše kam patří. Všichni pomohli, byť po noci na place nezbylo moc lidí. Většina opustila prostor již v sobotní noc. Dali jsme oběd a vše finálně zlikvidovali.

Co považuji za úspěch je to, že lidé byli nadšeni. Ale není to mojí zásluhou, nýbrž zásluhou všech co dorazili. Akát by nikdy nebyl akátem bez dobrých lidí, co přijedou. Máme nyní nápady díky vám, jak akci vylepšit, kam se posunout. Zvýšíme snahu založit spolek pro dosažení na sponzorské dary a snad to dobře dopadne. Dostali jsme i nabídku od OK2APY na propagaci dalšího ročníku v HAMáckých kruzích. Nabídku OK2GPS a Jimiho na dodání rychlého občerstvení a pití na klíč. 

Čeho si ale nejvíce vážím je to, že jsem získal nové radioamatérské přátele. A to je pro mě impuls v tom i nadále pokračovat. 

Hezký den a těším se na další ročník! George Opatovice

Edit: Na place byly dva chemické záchody a mechanické umyvadlo. Záchody jsou podmínkou pronájmu prostoru a měli jsme možnost půjčit dva velmi výhodně, na místě se osvědčilo. Příští rok bude ještě jedna změna,  elektrocentrála nebude.

Photo by OK2APY a Lenka

Translate »