Jak to proběhlo IV. část konec

Neděle: Jak to tak bývá na této akci zvykem, lidé odjíždějí a zpravidla po sobotním programu na kopci zůstává jen pár skalních příznivců. To se potvrdilo i letos.

A co jsme tedy dělali? Probíhalo spojení na různých pásmech, lidé se aktivně zapojovali a snažili se mít co nejvíce spojení. Běželo totiž několik aktivit a jedním z nich byl i provozní aktiv na HAM pásmech.

Ranní počasí indikovalo opět velké teploty. Proč vlastně jezdit k moři, když zde se opálíte zdarma? Jako organizátorovi mi to nebylo jedno. Viděl jsem, že je to prostě už úmorné a tak jsem se otočil pro sice stolní, ale alespoň nějaký ventilátor do stanu, aby lidé přežili. Byla to malá, ale alespoň nějaká pomoc. Také den předtím jsem se rozhodl pomoci a dovezl jsem velkou zásobu ledňáků, po kterých se zaprášilo. Toto je počasí, věc, co neovládáme a neovlivníme. Přemýšlel jsem jak to vyřešit a navrhl jsem ostatním dvě řešení do budoucna, s prvním přišli sami účastníci – bazén – není složité jej postavit, složitější je dostat do něj vodu. Druhá varianta je náročnější jak finančně tak i elektricky a to mobilní klimatizace do stanu, tak jako na koncertech kapel. Ale konkrétně v tuto neděli nebylo jak pomoci, to se musí prostě podchytit na začátku a vše logisticky provést.

I přes úmorné vedro byla nálada přátelská a veselá. Ve 12h nám byl opět přivezen další výborný oběd, tentokrát guláš. Opět byl hned pryč. Po obědě jsme se dali do rozebírání zázemí a to nám trvalo až do večera cca do 19h. Bylo nutné opět dovézt dodávku, odvézt lavice a posezení, naložit stan, naložit maskovací síť, vypustit mobilní umyvadlo, zajistit záchod k odvozu a vyplatit půjčovné,demontovat internet, osvětlení, gril a další. Pro mě navíc byla starost s karavanem, který jsem musel do 19h vrátit. To se naštěstí povedlo a i díky této zkušenosti mohu karavan na tuto akci vřele doporučit.

Rozloučili jsme se v hrstce, já, Petr Sokolnice a Radek Brno. Tato partaj mi pomohla odvézt vše z kopce a vyložit doma. Bylo to fajn, protože dělat to sám, byl bych tam až do noci. Moc tímto tedy děkuji všem co pomohli s úklidem.

A jelikož je toto již poslední část mého povídání o akci rád bych shrnul fakta:

Za akci přítomno a zaevidováno 29 radioamatérů s případných doprovodem. Účast tedy odhaduji na cca 40lidí. Je to zatím nejvyšší výsledek účasti na této akci a má rostoucí tendenci. Přinutilo nás to zamyslet se, jestli je tato akce stále reálná na tomto kopci. A to z důvodu nastaveného omezení počtu parkujících aut. Máme potvrzeno z různých zdrojů, že by akce mohla být i úspěšnější nebýt tohoto omezení. Tím však neříkám, že se automaticky změní kóta.

Za mě je tento kopec jedinečný, otevřený s výhledem do 360°. Známe samosprávu, známe majitele pozemku, máme trvalou podporu místních spolků. Na kterékoliv kótě budeme muset tyto vztahy budovat od začátku a přeruší se tím tradice setkávání na tomto místě. Nikdy jsem však neřekl, že je akce vázaná na Výhon. Tak uvidíme.

Ale abych dokončil statistiku, z interních informací vyplývá, že jsme jako radioamatéři na tomto kopci uskutečnili 571 spojení registrovaných pod značkou OL4AKAT a dále nespočet spojení na volných kmitočtech. Což je obrovský úspěch a díky tomu je akce v podvědomí už i v zahraničí. Eviduji zvýšený zájem o webové stránky i z destinací, kde bych to nečekal. Takže i v tomto cítím velký posun.

Expedice Akát IV. OL4AKAT všechny registrované módy vysílání. Jednotlivé mapy ZDE

Chtěl bych tímto poděkovat za skvělou spolupráci na celém projektu organizátorům, tedy lidem, kteří mě pomohli udělat tuto akci takovou, jaká nakonec byla. Také děkuji účastníkům za příjemnou atmosféru, která vznikla právě díky vám všem. Dále bych chtěl poděkovat všem úřadům a bezpečnostním složkám za vstřícnost. A nesmím zapomenout poděkovat všem našim dodavatelům, sponzorům a našim rodinám.

A ještě jedna věc, včera jsem byl opět na tomto kopci, jak to byl smutný pohled, když jsem tu neviděl ty antény a lidičky se kterými mi bylo fajn.

A víte co? Už teď se těším na další ročník. Bude plný velmi pozitivních změn. A proto neváhejte a zavítejte mezi nás. A to platí i pro širokou veřejnost, nebojte se nás, přijďte za námi a poznejte naši činnost. Položte nám dotazy a získejte informace z první ruky.

Tak hezký den všem a ať to lítá!

73!

24.6. 2021 sepsal George Opatovice

Translate »