Pozvánka na Novoroční PMR štafetu 2021

Tak jako každý rok i letos nás zve Apache Znojmo na tuto dobrodružnou akci Novoroční štafetu v pásmu PMR.

Ahoj příznivci PMR vysílání!

Jako tradičně každý rok, i letošní zimu, proběhne Novoroční PMR Štafeta, která je plánovaná na pátek 01.01.2021 ve 14:00PMR štafeta je zábavná akce určená široké veřejnosti a hlavně těm, kteří s PMR vysílačkou zkoušejí navazovat dálková spojení při výletech po našich horách a kopcích. Smyslem akce je pokusit se o postupné řetězové spojení mezi všemi účastníky o co možná nejdelší celkové trase.

Právě byla spuštěna registrace na této adrese http://www.cbpmr.cz/prihlaska-stafeta.html. Díky už předem za váš zájem a účast a doufám, že si štafetu užijeme stejně tak dobře, jako ty minulé.

Pro Moravu a Slovensko kanal č. 6
Pro Čechy kanál č.5.

Do štafety je nutné se předem přihlásit, aby bylo možné včas naplánovat trasu a přidělit pořadová čísla štafetářům. Uzávěrka přihlášek je pro Novoroční štafetu 2021 stanovena na úterý 29.12.2020 do půlnoci (24:00). Výběr lokality odkud je možné vysílat je zcela libovolný, očekáváno je buď území České, nebo Slovenské republiky, vyloučené není ani nejbližší pohraničí okolních států.

Nedoporučuji vysílat z míst 200m nad mořem, nebo nižších a zapadlých údolí. Štafeta se pak nedá dobře zorganizovat. Vyberte si tedy kopec, nejlépe holý, a vysílejte odtamtud.

Trasa bude vystavena na webu www.cbpmr.cz nejpozději do středeční půlnoci 30.12.2020. Všichni přihlášení budou zároveň informování e-mailem o svých přidělených pořadových číslech v trase.

Apache Znojmo

Z(a)mrzlý éter 2019

Dne 7.prosince 2019 proběhla akce Z(a)mrzlý éter. 

Jakožto nadšenec do vysílání jsem se rozhodl tuto akci podpořit z kóty Hády 420m n.m. v lokátoru JN89IF. 

Od brzké ranní hodiny (8:00) bylo znát, že je opravdu zamrzlý éter. Bylo až nezvyklé sobotní ticho na celém PMR. Ani CB nebylo až na pár výjimek lepší. Z mrznoucího deště se stala mlha a zahalila celé Brno pode mnou. Teplota se držela urputně na -2°C a nemínila se změnit. Vysílání bylo tedy obtížnější.

Situace v éteru se změnila úderem 10h. Lidé se začali ozývat, hlavně známé volačky. Ale poštěstilo se mi i zachytit novou volačku. To vždy potěší.

Nakonec se počet spojení nijak výrazně neprojevil a možná to bylo špatným místem na kótě (parkoviště) a nebo polohou. Příště se snad zadaří lépe. Ne vždy je vše tak já má být. Jen se tím nesmí člověk odradit. Nešlo dnes, půjde jindy.

Tak zase někdy naslyš, 73 George Opatovice